Pinnalla nyt

  • Yrityksiä perustetaan taas yhtä ahkerasti kuin ennen korona-aikaa. Lue lisää »
  • Koronakeväällä vaikutuksia yritysten perustamiseen – Toimivien yritysten palvelun tarve kuitenkin kasvoi. Lue lisää »

Kuopion toimisto (Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry, Kauppakeskus Aapeli, Kauppakatu 28B, 3.krs, 70110 Kuopio):

Maarit Massinen, projektisihteeri

044 388 3083, ajanvaraus: 017 288 2000 maarit.massinen@uusyrityskeskus.fi

  • asiakkaiden palvelu, ajanvaraukset, alkutietojen kartoitus

Pekka Naumanen, asiantuntija

044 388 3080                               pekka.naumanen@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta, ym.
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Kuopio, Siilinjärvi, Kaavi, (Tuusniemi)

Saara Timonen, asiantuntija

044 388 3082                                         saara.timonen@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta, ym.
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Kuopio, Siilinjärvi, Kaavi, (Tuusniemi)

Kari Heikkinen, asiantuntija

044 388 3081                                       kari.heikkinen@uusyrityskeskus.fi  

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta, ym.
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Kuopio, Siilinjärvi, Kaavi, (Tuusniemi)

Iisalmen kaupungin toimisto (Iisalmen kaupungintalo, PL 10 / Pohjolankatu 14, 74101 Iisalmi)

Katariina Hakola, asiantuntija

040 842 9755                                                       katariina.hakola@iisalmi.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Iisalmi, Sonkajärvi, Lapinlahti, Vieremä, Kiuruvesi

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry:n alue:

Toimisto: Navitas 1, Wredenkatu 2, 78250 Varkaus:

Sanna Hietalahti-Husu, asiantuntija

040 701 5066                                                                   sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Varkaus, Leppävirta

Piia Törhönen-Sirviö, asiantuntija

040 709 3833                                                                           piia.torhonen-sirvio@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Varkaus, Leppävirta

SavoGrow:n alue, toimisto Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki:

Olli Kokander, asiantuntija

020 746 4645                                                     olli.kokander@savogrow.fi 

Iiro Lyytinen, asiantuntija

020 746 4650                                                                   iiro.lyytinen@savogrow.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue: Suonenjoki, Rautalampi, Tervo, Vesanto, Pielavesi, Keitele

Muut hankkeen henkilöt:

Tarja Pöyhönen, hankkeen hallinnoija ja suunnittelija, Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry

044 388 3085                                     tarja.poyhonen@uusyrityskeskus.fi

Marjo Valtanen, projektipäällikkö, Tie Menestykseen: Aloittaneesta yrittäjästä onnistujaksi, Kuopion toimisto

044 388 3087                                            marjo.valtanen@uusyrityskeskus.fi