Pinnalla nyt

  • TIEDOTE KEVYTYRITTÄJYYS KASVAA EDELLEEN 14.2.2020. Lue lisää »
  • TIE MENESTYKSEEN: ALOITTANEESTA YRITYKSESTÄ ONNISTUJAKSI. Lue lisää »

Kuopion toimisto (Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry, Kauppakeskus Aapeli, Kauppakatu 28B, 3.krs, 70110 Kuopio):

Maarit Massinen, projektisihteeri

Puhelin: 044 388 3083, ajanvaraus: 017 288 2000

Sähköposti: maarit.massinen@uusyrityskeskus.fi

  • asiakkaiden palvelu, ajanvaraukset, alkutietojen kartoitus

 

Pekka Naumanen, asiantuntija

Puhelin: 044 388 3080

Sähköposti: pekka.naumanen@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta, ym.
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Kuopio, Siilinjärvi, Kaavi, (Tuusniemi)

 

Pekka Turunen, asiantuntija

Puhelin: 044 388 3081

sähköposti: pekka.turunen@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta, ym.
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Kuopio, Siilinjärvi, Kaavi, (Tuusniemi)

 

Iisalmen kaupungin toimisto (Iisalmen kaupungintalo, PL 10 / Pohjolankatu 14, 74101 Iisalmi)

Katariina Hakola, asiantuntija

Puhelin: 040 8429755

Sähköposti: katariina.hakola@iisalmi.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Iisalmi, Sonkajärvi, Lapinlahti, Vieremä, Kiuruvesi

 

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry:n alue:

Toimisto: Navitas 1, Wredenkatu 2, 78250 Varkaus:

Sanna Hietalahti-Husu, asiantuntija

Puhelin: 0407015066

Sähköposti: sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Varkaus, Leppävirta

Toimisto: RaJuSu-toimipiste, Juvantie 13, 51900 JUVA:

Markku Savola, asiantuntija

Puhelin: 040 717 7605

Sähköposti: markku.savola@uusyrityskeskus.fi  

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Etelä-Savo

 

SavoGrow:n alue, toimisto Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki:

Iiro Lyytinen, asiantuntija, (IL),  (Olli Kokander vuoden alusta?)

Puhelin: 0207464650

Sähköposti: iiro.lyytinen@savogrow.fi

  • työtehtävät: hankkeen asiantuntijaneuvonta
  • maantieteellinen alue ensisijaisesti: Suonenjoki, Rautalampi, Tervo, Vesanto, Pielavesi, Keitele

 

Muut hankkeen henkilöt:

Piia Puotinen, hankkeen suunnittelija, Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Puhelin: 040 825 7095

Sähköposti: piia.puotinen@uusyrityskeskus.fi

 

Tarja Pöyhönen, hankkeen hallinnoija ja suunnittelija, Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry

Puhelin: 044 388 3085

Sähköposti: tarja.poyhonen@uusyrityskeskus.fi

 

Marjo Valtanen, projektipäällikkö, Tie Menestykseen: Aloittaneesta yrittäjästä onnistujaksi, Kuopion toimisto

Puhelin: 044 388 3087

Sähköposti: marjo.valtanen@uusyrityskeskus.fi